Estonian Endurance Riding Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

biotiin

3 posters

Go down

biotiin Empty biotiin

Postitamine  Graverson Teis Nov 04, 2008 4:58 pm

lootusetut juhtumit pole olemas, vähemalt mitte kapjade seisukohalt. meil on muidugi kõik võistlushobused biotiini peal- aga biotiini sisaldus erinevatel valmistajatel on erinev. proovige ise läbi. Just nüüd soovitan HIVEN biotiini. ka NAF ok, aga kogused on jube suured. Kui tellite netist, valige MAKANA. See, et paljud söödad sisaldavad biotiini- ei tasu lasta ennast petta, se on olematu kogus ja mõjub max profülaktliselt. Tulemuseks peab olema kogus ligi 100 kordne. Meile tuli 3 aastat tagasi 13 aastane trakeen, kapju polnud ollagi ja Aadi ei andnud mingit lootust. siis hakkasin uurima lisandeid ja biotiini. Hobusel on praegu fantastilised kabjad, sepp ei jõua ära imestada. Mida peab meeles pidama, et biotiiniga näed tulemust alles 0,5- 1 aasta. Jube järjepidavus. ei tohi unustada kunagi. samuti tahab biotiin omastamiseks erinevaid aineid, mineraale. Kui on natuke problemaatiline hobune ( kabja, liigese jne probleemid või vältimaks probleeme) soovitan soojalt HORSE LYX lakukivi. see on fantastiline asi- kuigi kallis. torikale ja eestlasele ei soovita ette jätta- panevad nahka- aga vereline hobune sööb palju vaja. Kuna see sisaldab ka omega õlisid, on see tõesti hea toode. ( sellele lisaks glükosamiin, MSm jne.)
Graverson
Graverson

Postituste arv : 30
Registration date : 14/03/2008

Tagasi üles Go down

biotiin Empty Re: biotiin

Postitamine  Sanna Teis Nov 04, 2008 11:11 pm

Nii palju kui kõrvataha on jäänud, tean, et hobune saab biotini igast söödast, ka kaerast näiteks.
Ei arva, et seda peaks hakkama normaalsel puhul sünteetiliselt juurde andma. Kui kapjadega midagi trastilist pole. Kui aga tekkivad hädad, siis tuleb toidusedel üle vaadata. Kas hobune saab piisavalt ka nt mineraale? Kas hambad võimaldavad purustada toitu piisavalt, et organism ka omastaks sellest väärtuslikust kraamist midagi, mis hobusele sisse söödetakse?

Usun, et kui hobune saab normaalset heina koresöödana, kaera (vajadusel muljutuna siis) vastavalt koormusele-vanusele-tõu eripäradele-pidamisviisile ja mineraale kõrvale, siis ei tohiks olla mingeid probleeme. Sest loogiliselt võttes head pidamistingimused ja toitmine tugevdavad immunsust. Kui immuunsus on tugev ja tervis hea, siis on ka kabjad normaalsed.

Mineraalide all ei mõtle ma loomulikult seda soolakivi, kus peotäis mendeljeejevi-tabelit sees :-).
No ja kui asi ikka päris jamaks on läinud, siis vet-arst aitab oma nõuannetega asjale lahenduse leida.
Aga need igasugused peened söödad on kindlasti ka niisama hobusele väga head.
Puhtalt arvamusavaldus. Ma ei mõista üldsegi hukka inimesi, kes viitsivad ja tunnevad vajadust igasuguste söödalisanditega jännata.
Teema oli huvipakkuv, kuna endal ka 1 kabjahädalisest vanamutt.
Sanna
Sanna
-huvipiltnik-

Postituste arv : 181
Location : Harjumaa, Perila.
Registration date : 25/03/2008

http://Gilmori-tydrukud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

biotiin Empty Re: biotiin

Postitamine  Graverson Nelj Nov 06, 2008 11:59 am

ma arvan, et vajadus biotiini ja muude lisandite järele sõltub sellest mida hobune teeb. On suur vahe kas ta kõnnib ainult karjamaal või kabjad saavad jubedat pinget ( kestvusratsutamine). Meie ala hobused higistavad juba välja suure hulga mineraale. Lisandid on kindlasti vajalikud. kõik oleneb perioodist ja koormusest. Ka tõust. kuumavereline hobune ei pruugi kõike hästi omastada. Kui on närviline võistlusperiood või mingid muud pinged- tuleb kõik tagakaudu välja. samas eestlane omastab ja varub veel. käisin just Saksamaal nende suurimas täisvereliste kasvatuses ( ka minu oma on sealt)- seda on raske uskuda milline rõhk pannakse hobuse õigele toitumisele. samas on asjas mingi iva, kuna nad näitavad uhkusega oma 29 aastast täiverelist sugutäkku, kes on üks igavesti rõõmus vanahärra!
Graverson
Graverson

Postituste arv : 30
Registration date : 14/03/2008

Tagasi üles Go down

biotiin Empty Re: biotiin

Postitamine  Manny Püh Nov 09, 2008 12:30 pm

Soovitan NAFi Five Star ProFeet´i.Kallis küll, aga tõesti väga hea asi.1L on 576 kr.Sellest jätkub 40 päevaks.Ja tõesti peale 40 päeva on juba tulemust näha.Kabjad on tunduvalt tugevamad.Kui sepp ennem raudu alla lüües ütles, et väga kehvad kabjad ja see hobune kaotab kohe rauad ära.Siis seekord oli ta väga imestanud, et nii tugevad kabjad hobusel.Läksin ise nüüd üle NAF Biotinile nagu Aili Ruul soovitas.Kogused on tõesti suured.50g päevas.Hommikul ja õhtul siis kaks 15 ml kopsiku täit toidu sekka.

ProFeedist rohkem infot: http://www.naf-uk.com/downloads/profeet.pdf

Katrin olen sinuga täiesti nõus, et söödad sisaldavad Biotiini, kuid seda pole söötades piisavalt.Olen tähele pannud, et Slobber mashides on biotiini kogused suuremad, kuid kui palju viitsivad mässata sellega, et oma hobusele mashi teha ja sööta.Ikkagi olen poolt sellele, et anda biotiini juurde kui on vähekenegi kehvemad kabjad.

Kust seda lakukivi oleks võimalik saada?
Manny
Manny

Postituste arv : 53
Registration date : 30/12/2007

Tagasi üles Go down

biotiin Empty Re: biotiin

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele