Estonian Endurance Riding Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Müslid ja lisasõõdad

5 posters

Go down

Müslid ja lisasõõdad Empty Müslid ja lisasõõdad

Postitamine  Tuuli Nelj Jan 03, 2008 5:34 pm

Kes ja kas annavad oma rännakuhobustele mingeid (spets)müslisi.
Ise sai ühe võistluse eel katsetatud Dodson & Horelli müsliga. Tulemus oli mulle meeltmõõda. Hobune kes varem kaera sai oli kaeraaegu ikka trenni (ja ka ühe võistluse) algul nagu kerge tulekahju, müsli saamise järel võis tähendada küll energia ühtlasemat eraldumist. Aga samas võis ka olla tegu sellega, et ta oli rohkem treenitud ja kogenenum juba pisut.
Tuuli
Tuuli
lihtsalt kestvushobuse omanik

Postituste arv : 405
Age : 35
Location : Hiiumaa
Registration date : 28/12/2007

Tagasi üles Go down

Müslid ja lisasõõdad Empty Re: Müslid ja lisasõõdad

Postitamine  Manny Reede Jan 04, 2008 11:10 pm

Minu kestvusratsutamise hobune sööb Havensit (Derby Compact, Sport müsli ja Kentucky Lite E).Nendest viimane on spetsiaalselt kestvusratsutamise hobustele mõeldud.Aitab.Hobune on teistsugune.Vastupidavam.Mitte liiga energiline.
Manny
Manny

Postituste arv : 53
Registration date : 30/12/2007

Tagasi üles Go down

Müslid ja lisasõõdad Empty Re: Müslid ja lisasõõdad

Postitamine  Astra Laup Jan 05, 2008 8:37 pm

Minu rännakuäss sööb oktoobrist märtsi-aprillini täiesti tavalist kaera-klii putru, nagu iga teinegi kabjaline meie tallis Smile
Võistlushooajal on söönud Dodson & Horrelli Stay Power müslit. Ei oskagi mingit erinevust eriti välja tuua, minumeelest oli nagu ikka. Lihtsalt enda süda oli rahul, et hobune sõi "rännakutoitu" Laughing Võibolla, VÕIB OLLA oli sutikene rahulikum?
Astra
Astra
El Awrah Endurance Team

Postituste arv : 109
Age : 47
Location : Harjumaa
Registration date : 28/12/2007

http://www.freewebs.com/mahalzadidaox

Tagasi üles Go down

Müslid ja lisasõõdad Empty Re: Müslid ja lisasõõdad

Postitamine  triin Laup Apr 12, 2008 10:00 pm

Minu poni saab talli poolt 3x päevas kaera. Ise annan juurde Havensi Cool-Mixi koos nisukliide, päevalilleõli ja porgandi/leivatükkidega. Talle see segu väga maitseb.
Kuna rännakukogemused on minimaalsed, siis ei oska öelda, kuidas täpselt mõjub. Tegu on poniga, kes eriti jõusööta ei kannata, niisiis on kogused väiksed. Vähendasin kaera kogust ja hakkasin juurde andma seda segu seetõttu, et ehk annab rohkem energiat pikemate distantside läbimiseks ilma katust minema viimata.
Eks see jõusööda andmine üks katsetamine ole. Minu poni annab väga selgelt märku, kui ta liiga palju kaera saab - viskab kellegi alla:) Seda juhtub nt tallivahetusel(kui söötmine ja elukorraldus suuresti muutuma juhtuvad).
triin
triin

Postituste arv : 72
Age : 34
Location : harjumaa
Registration date : 05/01/2008

http://fotoalbum.ee/photos/angeth/sets

Tagasi üles Go down

Müslid ja lisasõõdad Empty Re: Müslid ja lisasõõdad

Postitamine  surimuri Püh Apr 13, 2008 6:30 am

Ma nüüd üldse loobusin niinimetatud täis -ja täiendsöödast.
Kaera kogus on niikuinii meil a la 1,5-2kg päevas siis lisaks veel kliisid, sorts vitamiini siirupit, mineraale ja kõigekallim asi aminohapped e-vitaminiga, klaas toiduõli ja see on täpselt arvestatud toidukogus. Kokkuvõttes säästan rohkem raha kui talle sööta spets segusid olenematta firmast.
surimuri
surimuri

Postituste arv : 227
Location : keila vald harjumaa
Registration date : 11/01/2008

http://www.kestvusratsutamine.com

Tagasi üles Go down

Müslid ja lisasõõdad Empty Re: Müslid ja lisasõõdad

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele