Estonian Endurance Riding Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nisukliid

5 posters

Go down

Nisukliid Empty Nisukliid

Postitamine  J22lill Teis Veeb 01, 2011 3:59 pm

Tere!

Kas keegi oskab öelda, kust võib saada Lõuna-Eestis, eelistatult Tartu lähistelt umbes 20 kg nisukliisid odavamalt kui 0,4 eurot kg?

J22lill

Postituste arv : 6
Registration date : 01/02/2011

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  surimuri Kolm Veeb 02, 2011 6:13 pm

o,4eur/kg?
Kust sellise hinnaga saab? Kohe tuleks ostma
surimuri
surimuri

Postituste arv : 227
Location : keila vald harjumaa
Registration date : 11/01/2008

http://www.kestvusratsutamine.com

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  J22lill Kolm Veeb 02, 2011 9:18 pm

No tegelikult saab ka 0,16 eur/kg, kuid siis tuleb vähemalt 1 tonn võtta. Või oli see 10 tonni? Igatahes küsiti, et kui suur on auto. Aga seda saab Tartu veskist.

J22lill

Postituste arv : 6
Registration date : 01/02/2011

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  Sanna Kolm Veeb 02, 2011 9:45 pm

Seletage mulle lahti, miks anda nisukliisid?
Sanna
Sanna
-huvipiltnik-

Postituste arv : 181
Location : Harjumaa, Perila.
Registration date : 25/03/2008

http://Gilmori-tydrukud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  J22lill Kolm Veeb 02, 2011 9:50 pm

Minul on neid hetkel vaja ratsiooni tasakaalustamiseks ehk siis energia- ja proteiinivaest sööta, mis sisaldaks palju fosforit.

J22lill

Postituste arv : 6
Registration date : 01/02/2011

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  Sanna Nelj Veeb 03, 2011 8:27 am

Selge. Palju Sa seda korraga söödakorrale lisad? Ja millele lisad? Niisama huvipärast.
Sanna
Sanna
-huvipiltnik-

Postituste arv : 181
Location : Harjumaa, Perila.
Registration date : 25/03/2008

http://Gilmori-tydrukud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  J22lill Nelj Veeb 03, 2011 8:40 am

Hetkel on plaan minna kuni 300 g peale päevas. Sellega katab puudujääva fosfori ära ning ehk väheneb ka veidike heina söömus. Esialgu panen juurde vaid kaera natuke pihuga maitseks, sest suuremas koguses teeb see kahjuks minu väikese tibina maru kuumaks. Kui kliid hakkavad tulemust näitama, lisan neile ehk otra (siis juba muidugi uued kogused ja uus ratsioon). Praegu aga veel otra ei söödaks, sest pekikiht külgedel on natuke paks veel selle jaoks.

J22lill

Postituste arv : 6
Registration date : 01/02/2011

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  Sanna Nelj Veeb 03, 2011 9:56 am

Mida varem oled proovinud, et hobune nn kuumaks ei läheks? Mõnda täissööta? Vähese kaerasisaldusega nt? Millest järeldad fosfori puudust söödas? Kaua nisukliid säilivad?
Minu "peast soe" tegelane, kes enne sõi kaera+nimeraali saab hetkel vaid Subli sportsööta + natuke mineraali lisaks. Julgen öelda, et olen hetkeolukorraga rahul. Põlema ei lähe ja võtab asju rahulikumalt. Samas on rohkelt energiat. Täisverelise ja soojaverelise miksist külmaverelist söödaga niikuinii ei tee, seda ma ei loodagi. Sublil on olemas ka miski rahustav sööt.. on keegi proovinud oma ülekuumenevale hobusele?
Sanna
Sanna
-huvipiltnik-

Postituste arv : 181
Location : Harjumaa, Perila.
Registration date : 25/03/2008

http://Gilmori-tydrukud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  J22lill Nelj Veeb 03, 2011 10:16 am

Kliidega ei ole probleemi seni, kui neid kuivas hoitakse. Niiskusega lähevad kiiresti käest.
Minul on täitsa puhas eestlane, kuid kahjuks jah, kaeraga läheb väga kuumaks. Olenevalt olukorrast olen saanud seda kuni 1 kg talle kunagi sööta, kuid nüüd ei saa. Hein on praeguses tallis hea toiteväärtusega ning seega pole tal lisaks tegelikult energiat vaja ja kaer läheks kõik selle ajuherne kõristamise auru peale peas.
Varem sarnase probleemiga olen kaera asendanud odraga, kuid korralikult kuumas vees leotatud purustatud odraga, millele oli maitseks lisatud vaid raasukene kaera.
Vähesele fosforile ratsioonis viitab see, et ratsioon koosneb ainult heinast ning moe pärast mõnest terast kaerast sel ajal, kui teisedki saavad. Kuid heinas on Ca palju rohkem kui P ning selleks, et ta suudaks oma P tarbe katta heinaga, peaks ta sööma vähemalt 14,5 kg heina ööpäevas, mis on ühe eestlase jaoks väga meeletu kogus. Isegi kui ta selle sisse sööb, saab tema energiatarve ületatud umbes 23 MJ-ga, mis on natukene liiga palju. Ka proteiini sisaldus on sellise heinakoguse juures üle normi kõvasti.
Kaera koha pealt on mul veel üks väike kahtlus just seoses rännakuhobustega. Kahuks puuduvad mul konkreetsed tõendid selle kohta, seega ei julge kindlalt väita. Mulle lihtsalt tundub, et kaera rohkus ratsioonis (mis ühel juhul tuli ette seetõttu, et oder sai otsa just enne võistlusi umbes nädal) võib mõjutada taastumise aega ehk siis aega. Hobune, kes muidu taastus kiiresti, just sellel võistlusel, enne mida odser otsa sai ning kaerakogust tõstetud sai, ei taastunud vahefini¹is nii kiiresti ning oli üldse keevalisem kui muidu.
Sellist kaera, odra, õli, kliide ja suhkrupeedi miksimist olen eelistanud täissöötade kasutamisele just seepärast, et see tuleb odavam ning saan alati koguseid ratsioonis muuta vastavalt vajadusele.

J22lill

Postituste arv : 6
Registration date : 01/02/2011

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  razzia Nelj Veeb 03, 2011 12:25 pm

Mina olen läinud muljutud odra peale. Sisse läheb õli ja NAF lisasööt/mineraalid.
razzia
razzia

Postituste arv : 77
Age : 37
Location : Estonia-Egypt-Estonia
Registration date : 31/12/2007

http://ratsavarustus.blogspot.com/

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  Sanna Nelj Veeb 03, 2011 1:35 pm

See viimane väide, et kokkumiksitult on odavam, ei pruugi olla kõige tõesem. Kõik sõltub, kust sa sööda ostad (transport, logistikale kulutatud aeg jne) ja mis ta reaalselt maksab. Täissööta saab anda ju vähem või lisada sinna vajadusel samuti mahu mõttes otra või peeti. Mulle tundub, et oled asja enda jaoks suht peeneks ajanud. Kas kaera ja odra puhul teed ka söödaanalüüsid, forfori sisalduse teadasaamiseks? Või võtad kuskilt umbmäärased numbrid? Olen nõus sellega, et mida parem koresööt, seda keerulisem on lisasöötadega. Otra söötsid muljutuna?
Äkki viitsid selle ratsiooni kulud siia kirjutada? Nt söödakord. Subli sööta söötes on minu hobuse (3,5a ristand, kellega nii 2-3 korda nädalas korraga ca 10 km sõidan) söötmiskorra maksumus 0,92 € + 0,12 € (mineraal korra päevas). See on talvine söötmine vabapidamisel, kui hein(vähemväärtuslik pigem, kuid korralik) on vabalt ees.
Sanna
Sanna
-huvipiltnik-

Postituste arv : 181
Location : Harjumaa, Perila.
Registration date : 25/03/2008

http://Gilmori-tydrukud.blogspot.com

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  J22lill Nelj Veeb 03, 2011 2:20 pm

Täpseid kulusid kahjuks ei oska ma öelda, sest kaer ja hein on boksiüüri sees, järelikult minu jaoks püsivad kulud, olenemata palju ta neid tarbib. Mineraali kulu hetkel on 0,06 EUR. Kui otrse söötsin, kasutasin purustatud otra, sest siin lõunaosariikides ei olnud saada muljutult. (Hea, et purustatultki sain. Teised hobused, kes sõid, said terveid teri.) Odra hind oli tollel korral 2,5 EEK/kg, kui ma õigesti mäletan. Õli sai ostetud hulgilaost ja kvaliteetsemat ning GMO-vaba rapsiõli (seega sain ise kontrollida, mis õli hobune sööb, mida täissöödas teha ei saa).
Ratsiooni koostan Eesti keskmiste näitajate põhjal või mõnikord on toitefaktorite sisaldus ka tootja poolt kaasa antud (peedilaastudel ja mineraalidel kotil kirjas). Need ei ole küll väga täpsed just antud heina-kaera kohta, kuid annavad ikkagi päris hea ülevaate, mida minu enda silm ka kinnitab. (Minu eelmine talv väga kena ja sale olnud poni on nüüdseks üsna ümar ja ülekaalus.) Samuti oli näha ratsiooni koostades, et ükskõik missugust heina kasutades jääb fosforit väheks.
Üldiselt on söödad mulle olnud asukohalt soodsad või olen nendel järel käimise ühendanud mõne niigi vajaliku/meeldiva käiguga ja seepärast transporti pole sinna juurde arvestanud.

J22lill

Postituste arv : 6
Registration date : 01/02/2011

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  surimuri Reede Veeb 04, 2011 7:38 pm

Mina annan eesmärgiga hoida kohu korras-liikvel ja viib palju vedeliku sooltesse mis just võistlustel ära kulub.

Äkki saaks kuidagi kambeale jagatud? Kas oled küsinud et tead tuleme ja võtame sõiduauto kärutäis? Ma küll võtaks..
Poest ei jaksa osta 26kr/kg
surimuri
surimuri

Postituste arv : 227
Location : keila vald harjumaa
Registration date : 11/01/2008

http://www.kestvusratsutamine.com

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  Kristina Reede Veeb 11, 2011 12:53 pm

Kui tihti surimuri kliisid annad ja kui palju korraga ja kas kogu aeg või enne ja peale võistlusi vaid?
Ma lööks ka kampa kliide ostmise kambas... see on imeodav hind ju Smile
Kristina
Kristina

Postituste arv : 9
Registration date : 14/09/2010

Tagasi üles Go down

Nisukliid Empty Re: Nisukliid

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele